Коли наближаються великі свята, кожна господиня печеться про те, як буде накривати стіл. Звичайно, як правило, готуються якісь закуски, салати, можливо, м'ясо. Але поряд з цим звичайно ж хочеться, щоб обов'язково був присутній холодець. І не обов'язково варити його зі свинини або яловичини, дуже смачний, корисний і менш калорійний - холодець з риби, який відмінно підходить навіть в пост. До того ж, такий холодець готується швидше, ніж м'ясний і для його приготування підійде будь-яка риба: і річкова, і морська, з дорогих видів. Скористайтеся нашим рецептом, і можливо саме такий холодець полюбиться вашій родині.
Спочатку давайте підготуємо всі необхідні для холодцю продукти, а потім вже безпосередньо будемо готувати саму страву. В першу чергу чистимо від шкірки моркву і добре обполіскуємо холодною водою. Чистимо і миємо корінь петрушки, а також відрізаємо половину кореня селери, і теж промиваємо.
Чистимо від лушпиння цибулину і обполіскуємо, також миємо стебло цибулі порею.
Тепер приступаємо до риби. Нам знадобляться дві рибні голови, а також цілий великий короп. Викладаємо коропа на обробну доску, а ще краще, якщо є пристосування для чищення риби. Чистимо рибу від луски, розрізаємо черевце і потрошимо кишки.
Потім відрізаємо голову, а рибину нарізаємо шматками шириною приблизно 5 см. Голови звільняємо від зябер і видаляємо очі. Тепер шматки риби добре і ретельно промиваємо під проточною водою, трохи витримавши перед цим у воді з додаванням оцту. Це дозволить легко і бездоганно відмити слиз.
Добре вимиті шматки риби складаємо в глибоку миску, а в іншу окремо голови і хвіст. Очищену цибулину нарізаємо пір'ям.
Тепер кожен шматок риби посипаємо сіллю, видавлюємо лимонний сік і змочуємо їм рибу, а потім посипаємо зверху нашинкованою цибулею. Ми залишаємо миску з рибою в холодильнику, щоб вона трохи просочилася спеціями.
У велику каструлю кладемо голови і риб'ячий хвіст, туди ж поміщаємо цибулю-порей, моркву, корінь петрушки і селери. Додаємо лавровий лист, перець горошок і запашний, заливаємо холодною водою, щоб покрився вміст каструлі. Кришку накриваємо, а каструлю ставимо на плиту і доводимо до кипіння. Після цього зменшуємо вогонь, щоб вода ледве-ледве кипіла.
Беремо цибулину в лушпинні, розрізаємо навпіл і кладемо на сковорідку зрізом вниз. Присмажуємо цибулю до коричневого кольору і перекладаємо в каструлю, де варяться риб'ячі голови.
Варимо на слабкому вогні бульйон протягом години, в кінці цього часу солимо. М'які зварені овочі, а також рибні голови викладаємо в окремі миски, залишаємо остигати, а відвар проціджуємо через густе сито в іншу каструлю.
В цей проціджений бульйон перекладаємо шматки коропа, які маринувалися з цибулею і доводимо до кипіння. Потім робимо вогонь слабкіше і варимо на слабкому вогні хвилин 20. У велику чашку засипаємо желатин і заливаємо холодною кип'яченою водою, залишаємо набухати.
Тим часом риба вже відварилася і ми дістаємо її з каструлі. Рибний відвар проціджуємо через сито з марлею, викладеної в кілька шарів.
У проціджений відвар додаємо набряклий желатин і ретельно перемішуємо до повного розчинення. Ми залишаємо охолоджуватися. Трохи остужуємо рибу і гострим ножем відокремлюємо рибне філе від кісток.
З вареної моркви вирізаємо фігурки у вигляді квітів. Тепер беремо лотки і наливаємо на дно тонким шаром желе. Укладаємо морквяні квіти і листя петрушки, а ще скибочки коренів петрушки. Потім викладаємо відварну рибу і посипаємо зверху консервованим горошком.
Нарешті заливаємо все бульйоном з желатином і ставимо в холодильник для повного застигання. Для подачі на стіл кладемо листя салату, перевертаємо холодець і прикрашаємо часточками лимона. Яскравий, красивий і надзвичайно смачний холодець з риби готовий до поїдання.
Випадкові рецепти