Азіатські супи набирають дивовижну популярність у всьому світі. Вони легкі і екзотичні, пряні, гострі, з незвичним поєднанням продуктів і в той же час надзвичайно корисні (багато хто має цілющі властивості, деякі застосовуються як афродизіак). Спочатку до них ставишся з пересторогою, але одного разу спробувавши буквально закохуєшся в їхній смак. Та й інгредієнти для їх приготування зараз не рідкість, можна придбати, як і в супермаркеті, так і спеціалізованих магазинчиках. Спробуємо замінити традиційний бульйон витонченим азіатським бульйоном з лапшою і морепродуктами.
Для початку візьмемо жаровню або чавунну каструлю з товстим дном. Ставимо її розігріватися на середній вогонь і наливаємо кунжутне масло.
У нашому бульйоні ми будемо використовувати як звичні, так і непоширені в наших широтах овочі. Візьмемо улюблену китайцями капусту бок-чой (пак-чой), яку можна легко замінити пекінською. Пам'ятайте ще недавно ми не були знайомі з пекінською капустою. А тепер не уявляємо, як без неї обійтися. Тепер це цілком традиційний овоч для салатів, який все частіше витісняє білокачанну капусту. Отже, бок-чой потрібно ретельно помити і відокремити стебла від листя.
Стебла нарізаємо невеликими шматочками і кидаємо в розігріте кунжутне масло першими, так як вони більш жорсткі і довше готуються.
Невелику моркву очищаємо від шкірки, миємо й нарізаємо тонкими кільцями. Додаємо в жаровню до черешків капусти бок-чой і перемішавши, обсмажуємо протягом 5 хвилин.
Подрібнюємо очищені зубки часнику і додаємо до підсмаженим овочам. Який же азіатський суп без додавання свіжого імбиру. Не будемо порушувати традиції, очистимо і натремо на дрібній тертці корінь імбиру. Кидаємо його в нашу каструлю, і ретельно все перемішати. Дамо обсмажити ще одну хвилину.
Тепер додамо насичений, курячий або овочевий бульйон. Додамо трохи очищеної води. Від якості води, що додається, безпосередньо залежить смак нашого бульйону. Вона повинна бути м'якою і без сторонніх домішок.
Тепер черга традиційного соєвого соусу. Додаємо його прямо в бульйон. Для оригінальності та яскравості страви додаємо також рибний соус. Він широко використовується в азіатській кухні і підсилює смак рибних страв і страв з морепродуктами.
Все перемішаємо і доводимо до кипіння. Дати покипіти пару хвилин на середньому вогні. Далі додамо рисову локшину в киплячий бульйон. Потрібно добре перемішати, щоб локшина не злиплася. Періодично помішуючи, варимо локшину протягом трьох хвилин.
Коли локшина злегка провариться додаємо в жаровню очищені, невеликі креветки.
Зелену цибулю миємо й дрібно нарізаємо. Додамо її слідом за креветками. Листя капусти бок-чой нарізаємо впоперек і кидаємо в бульйон. Якщо вам не вдалося дістати цю багату вітамінами, амінокислотами та мінералами капусту, можна замінити ще шпинатом. Ще раз помішаємо і готуємо 2 - 3 хвилини.
Вимикаємо вогонь і додаємо рисовий оцет. Перемішаємо, бульйон з локшиною і морепродуктами готовий. Насипаємо гарячим в піали і подаємо на стіл. Такий поживний, запашний, смачний і корисний, він просто знахідка для розпещеного, кулінарною різноманітністю, любителя експериментувати. Приємного апетиту, готуйте з нами!
Випадкові рецепти