Весна - чудовий час: все навколо зеленіє, цвіте. Але для організму цей період є справжнім випробуванням. Після зими запаси вітамінів і мінералів виснажилися, і всім нам так хочеться змінити консервацію і квашену капусту на щось більш свіже і зелене. Ідеальне рішення - ввести в раціон трави і молоду зелень. Краще і дешевше всього виростити її вдома на підвіконні.
Трави і зелень, вирощені на підвіконні, порадують вас не тільки чудовим смаком, свіжістю і корисними елементами, але і красою і зручністю, адже тепер інгредієнти для легкого весняного салату завжди будуть під рукою. Крім того, вирощувати цю корисну красу вдома можна цілий рік, хоча ідеальний час все ж з березня по жовтень, щоб зелені вистачало світла. Ми розповімо вам про самих невибагливих до домашніх умов видах зелені.
Для вирощування кропу, як і іншої зелені в домашніх умовах, потрібен неглибокий контейнер із землею. На дно ємності бажано висипати дренаж - його, а також землю, можна знайти в супермаркеті або садовому відділі господарського магазину. Перед тим, як помістити насіння кропу в субстрат на глибину 1-2 см, замочіть його на 3-4 години у воді і просушіть. Коли кріп виросте на 25-30 см, його можна зрізати і вживати в їжу.
Зверніть увагу: ця рослина стійка до холоду, її можна вирощувати навіть при +5 ºС. А ось наявність якісного сонячного світла для кропу - обов'язковий фактор. Також ця трава не любить надлишок вологи, тому заливати її не варто.
Для вирощування руколи в домашніх умовах підійдуть насіння сортів «Рококо» і «Покер». Його потрібно рівномірно розподілити по землі на глибині 1-1,5 см і, звичайно, не забувати поливати. Коли на 5-6-й день з'являться паростки, їх потрібно прорідити, щоб вони не заважали один одному. Приблизно через 2 тижні у вас вже буде перший урожай ароматної і корисної руколи. Листя можна зрізати ножицями і відразу додавати в землю нове насіння.
Зверніть увагу: рукола - вологолюбна рослина, тільки при регулярному поливі листя будуть великими і без зайвої гіркуватості.
Без цієї зелені важко уявити приготування майже всіх страв грузинської та інших східних кухонь. Щоб виростити цю ароматну пряну траву на підвіконні, радимо купувати насіння таких сортів:« Первісток »,« Шико »,« Венера »,« Стимул ». Через 4-6 тижнів урожай кінзи буде готовий до збору.
Зверніть увагу: кінза (або коріандр) - волого-і теплолюбна трава. Її варто вирощувати при температурі від 20 до 25 ºС і при хорошому освітленні.
Про користь цієї рослини ходять легенди - рекордсмена білка і вітамінів легко виростити вдома. Головне - купити насіння хороших сортів («Матадор», «Велетенський», «Вікторія», «Здоровань») і поливати 2-3 рази в тиждень.
Зверніть увагу: при появі перших паростків, а потім і листя, шпинат потрібно обов'язково прорідити. При цьому виривати рекомендують листя чоловічої статі, так як вони менш пишні і мають бідніший склад вітамінів.
Ми бажаємо вам гарного і смачного настрою! До нових зустрічей на Recept.ua!
Всі новини