Укр
Рус
Поділитися

Вибираємо ножі

Новини
20 Вересня 2017 Вибираємо ножі

Скажи мені, який у тебе ніж, і я скажу тобі, який ти кулінар

Багато господарів не надають значення асортименту ножів на своїй домашній кухні, обмежуючись одним-двома не завжди гостро заточеними приладами. А тим часом досвідчені кухарі відзначають, що правильний набір ножів зробить приготування улюблених страв і повсякденне кухонне життя набагато легше і ефективніше.

Експерти відзначають, що на кухні хороших господарів має бути не менше трьох ножів:

● великий шефський (кухарський);

● середній універсальний (лезо 15-20 см);

● невеликий для нарізування і очищення овочів і хліба.

Якщо ви часто буваєте вдома і любите готувати для своїх рідних чи друзів, то вам потрібен грамотно підібраний арсенал ножів. Давайте розбиратися у всьому різноманітті цих кухонних приладів.

Види кухонних ножів і інструкція використання

Почнемо з самого великого кухарського ножа, без якого не обійтися. Кожна частина його леза використовується для різних цілей: товстою частиною ріжуть тверде м'ясо, середньою шаткують капусту і тверді овочі, а тонкою - рубають зелень і нарізають філе птиці.

Універсальним ножем нарізають найпоширеніші в холодильнику продукти: сир, масло, ковбасні вироби, шинку, гриби, м'які овочі типу помідорів, перцю і огірків. Це найзручніший ніж за відчуттям в руці. Але замінювати їм всі ножі в будинку неправильно.

Маленьким ножем зручно чистити сирі і варені овочі і фрукти. Також для цієї мети зручно використовувати спеціальний прилад для чищення овочів.

Також до основного набору ріжучих приладів експерти зараховують хлібний і філейний. За рахунок пилообразного леза з зубчиками хлібний ніж акуратно розпилює окраєць і ніжно ріже м'якоть, не мнучи. Філейний тип відмінно справляється з нарізкою ідеально рівних шматочків м'ясного і рибного філе.

Крім цих основних видів, є також спеціальні ножі: для піци, яблук, суші, очищення грибів і т.д.

Вибираємо ножі

Не радимо вам купувати ножі в наборі. Крім красивої підставки, ви отримуєте ще кілька приладів, якими навряд чи будете користуватися. Перед покупкою визначитеся, скільки ножів і для яких продуктів вам буде потрібно при готуванні.

Потім вирушайте в магазин. Купувати в інтернеті варто лише після того, як ви поторкали ніж, потримали його в руці. Обов'язково оціните зручність рукоятки. Зверніть увагу також на ціну і виробника. Якісні ножі зовсім не дешеві.

Враховуйте і матеріал ножа. Останнім часом в моду увійшли керамічні. Вони набагато гостріші металевих, але не дуже надійні через крихкість матеріалу. Тому підійдуть для нарізки м'яких продуктів: сиру, масла, хліба, помідорів та інших овочів.

У будь-якому ножі найголовніше - це гостре лезо. Так що не забувайте вчасно їх точити і мийте їх виключно ручним способом.

Всі новини