Укр
Рус
Поділитися

Великдень: як святкувати і що поставити на святковий стіл?

Новини
04 Квітня 2018 Великдень: як святкувати і що поставити на святковий стіл?

Великдень: як святкувати і що поставити на святковий стіл?

Наближається одне з улюблених для багатьох свят - Світле Христове Воскресіння, або Великдень, що з давньоєврейської мови означає перехід від смерті до життя. Саме це торжество життя над смертю ми святкуємо в цей день - добра в образі Ісуса Христа над злом в образі диявола. А допомагають нам в повній мірі відчути і пережити це свято численна весняна великодня атрибутика, а також святкові страви. Про ці важливі складові Пасхи ми і розповімо в нашій статті.

Сутність свята і підготовка до Великодня

Великдень - це головне свято християн, сенс якого в спокуту Ісусом Христом гріхів людства шляхом прийняття розп'яття на хресті. Своєю смертю Спаситель подарував нам можливість вічного життя шляхом проходження його вченню.

Дата настання Великодня обчислюється за місячно-сонячним календарем, тому змінюється рік від року. Церковне святкування Великодня у православних християн триває цілих 50 днів. При цьому найбільше значення має останній тиждень перед його настанням. Його ще називають Великим, або Страсним тижнем.

У понеділок і середу православні дотримуються суворого посту. Чистий (або Великий) понеділок має велике значення, тому що в цей день відбувалася відома всім Таємна вечеря. На ній Христос встановив таїнство причастя хлібом і вином, а потім вимив ноги своїм учням. Потім в цей же день він помолився в Гефсиманському саду, після чого відбулася зрада Іуди. Тому в цей день прийнято причащатися, купатися у водоймах, ну або просто у ванній, робити генеральне прибирання, можна пекти паски та фарбувати яйця. Страсна п'ятниця є найсумнішим днем перед Великоднем, оскільки саме в цей день був розп'ятий Ісус. Тому в п'ятницю слід дотримуватися суворого посту, не можна відвідувати розважальні заходи, виконувати господарські роботи. Але багато в цей день печуть паски.

Великодня символіка, декор та страви

До пасхальної символіки відносяться яйця-крашанки і писанки, а також шоколадні яйця, прикрашені паски, великодні кролики, благодатний єрусалимський вогонь, церковний дзвін. У Великдень будь-хто може піднятися на дзвіницю і подзвонити у дзвін, сповіщаючи людей про Воскресіння Христа.

Традиційно віруючі люди збирають для походу до церкви в ніч на неділю великодні кошики. Їх прикрашають квітами, ставлять в них свічки, лампадки, кладуть яйця, паски, вино і деякі продукти для освячення намоленою в пасхальну ніч святою водою.

На святковому великодньому столі обов'язково повинні бути куличи або паски, фарбовані яйця як символ нового життя, м'ясо для розговіння після довгого посту, червоне вино. Решта страви можуть бути на ваш смак. Головне - стіл повинен бути красиво прикрашений: поставте великодні композиції, свічки, гарний посуд, постеліть світлу скатертину. Для дітей можна влаштувати святковий квест - пошук захованих пасхальним кроликом шоколадних яєць. Веселого і світлого вам Великодня!

Всі новини