Укр
Рус
Поділитися

Український борщ в ЮНЕСКО

Новини
06 Червня 2018 Український борщ в ЮНЕСКО

Український борщ стане частиною культурної спадщини ЮНЕСКО

Яка страва першою приходить вам в голову при згадці про національну українську кухню? Найбільш очевидна відповідь - червоний борщ з пампушками, салом і часником. Асоціація постачальників торгівельних мереж України запропонувала увіковічити це національне надбання, подавши заявку на внесення нашого борщу в список нематеріальної спадщини ЮНЕСКО. Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив депутат Олексій Дорошенко.

Ініціативу асоціації підтримало Міністерство культури України. Однак, згідно з розробленою міністерством процедурою, для подачі заявки в ООН спочатку український борщ потрібно внести до Національного реєстру нематеріальної культурної спадщини. Це відповідальне завдання погодився виконати мер Броварів, так як, згідно з правилами, саме місцеві органи влади повинні ініціювати номінантів на це почесне звання.

Крім того, у Асоціації постачальників торгівельних мереж України є ще одне важливе завдання - вибрати найбільш правильний і традиційний рецепт борщу, який можна вважати еталонною національною стравою. Для цього будуть залучені найкращі та найвідоміші кухарі України.

Імовірність того, що наш борщ поповнить списки нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, дуже висока. Адже в 2016 році за спільною заявкою 5 країн (Казахстану, Ірану, Азербайджану, Киргизстану і Туреччини) організація включила в цей список лаваш, а також за ініціативою Бельгії - пиво. Франція пішла далі - вся кухня цієї країни визнана нематеріальною культурною спадщиною людства.

Але навіть у разі позитивної відповіді від ООН український борщ ще не скоро стане офіційним надбанням світової культури. Заявку на його внесення потрібно подати до 1 лютого 2019 року, а ось від ЮНЕСКО відповіді можна чекати до півтора року. Однак для нас, простих українців, офіційне визнання не так важливо. Адже борщ і без того вже давно є нашою улюбленою стравою і предметом національної кулінарної гордості, відомим на весь світ!

Ми бажаємо вам гарного і смачного настрою! До нових зустрічей на Recept.ua!

Всі новини