Укр
Рус
Поділитися

Царський банкет: які страви з фільму про Івана Васильовича дійсно були на Русі?

Новини
21 Лютого 2018 Царський банкет: які страви з фільму про Івана Васильовича дійсно були на Русі?

Царський банкет: які страви з фільму про Івана Васильовича дійсно були на Русі?

Мало хто не чув цю ставшу крилатою фразу Савелія Крамарова з кінофільму «Іван Васильович змінює професію», яку він виголошував з благоговінням і неприхованим кулінарним захопленням: «Заморська ікра, баклажанна». Також з цієї короткої сцени ми дізнаємося і про інші страви банкетного меню царя: щучі голови з часником, нирки заячі верчені, чорна і червона ікра. Ми вирішили дізнатися, які делікатеси з цього списку дійсно могли бути частиною банкетного меню XVI століття.

Дичина на царських бенкетах була обов'язковою стравою: рябчики, фазани, бекаси, кабани і, звичайно ж, зайці. Заячі нирки дійсно могли бути присутніми на столі Івана Грозного. Готували їх так: замочували в молоці, потім смажили на розпеченому вугіллі, постійно перевертаючи. Тому і назвали їх верченими.

Голови щук під часником - страва, яка реально існувала на Русі. Щука взагалі активно використовувалася в рецептах того часу. Ікра щуки цінувалася більше чорної осетрової, якої, до речі, на Русі було більш ніж достатньо - її їли навіть прості люди.

А ось червоної ікри на столі государя не могло бути - вона з'явилася ближче до XVII століття. Те ж саме стосується і баклажанної ікри. Поява цього овочевого делікатесу в фільмі Леоніда Гайдая - лише вдалий художній вимисел. Баклажани з'явилися на російських землях лише в XVII- XVIII століттях. Така назва за овочем закріпилася не відразу. Їх називали дем'янки, пакистан, баглажан, бадаржан, а потім перестали ламати голову і нарекли його просто синенькі. Так багато хто і зараз називають цей овоч.

Як бачимо, не всі страви з популярної радянської комедії були на столі реального монарха. Однак частина історичної правди в перерахованому меню все ж є.

Ми бажаємо вам гарного і смачного настрою! До нових зустрічей на Recept.ua!

Всі новини