Укр
Рус
Поділитися

Тостер - історія винаходу

Новини
30 Серпня 2017 Тостер - історія винаходу

Простий, як все геніальне: історія тостера

Хрусткий гарячий хліб з маслом, джемом або шоколадною пастою на сніданок люблять мільйони людей по всьому світу. До того ж дієтологи стверджують, що підсушений хліб більш корисний для здоров'я. Його приготування стало можливим завдяки тостеру. Ким, коли і як був створений цей прилад, розповімо в нашій статті.

Слово tostum ( «тост») перекладається з латині, як «горіти». Підсмажений на багатті хліб любили римські завойовники. Завдяки завоюванню ними нових земель ця кулінарна пристрасть поширилася далі на англійські землі, а звідти дійшла до Америки. У США настільки полюбили підсмажений хліб, що саме тут почала активно розвиватися історія тостера.

Тостер: початок

Для приготування хрусткого хліба до винаходу електрики американці виготовили спеціальний пристрій. Його встановлювали на розпечений камінь над вогнем. Також хліб смажили над відкритим полум'ям на качанах або в спеціальних держателях. Перші тостери були зроблені з олова. Ковалі прикрашали їх крученими візерунками у вигляді петель, сердець, квітів, роблячи прилади справжніми витворами мистецтва.

Час поліпшень

Незважаючи на те, що батьківщиною тостеростроенія стала Америка, перший електричний прилад був проведений в Шотландії в 1893 році. Винахід не був вдалим. Нагрівальні елементи з заліза плавилися, були схильні до іржі і іскріння, тому хліб виходив зі смаком гару.

Поліпшення стало можливим після того, як в 1905 році був запатентований никелево-хромовий сплав - ніхром. Виготовлені з нього нагрівальні елементи дозволили створити перший в історії вдалий тостер. Його випустила в 1909 році компанія General Electric. Розеток тоді в будинках ще не було, тому на кінці шнура цього приладу знаходився цоколь, який вкручувався в патрон електролампи.

Але і ця модель тостера мала свої недоліки: тостер сам не відключався, через що хліб часто пригорає. Проблему вирішив Чарльз Страйт - простий механік з Міннесоти - в 1919 році. Першу сотню своїх автоматичних приладів з вбудованим таймером, виготовлену за фінансової допомоги друзів, він продав мережі ресторанів. А потім налагодив серійний випуск, непогано на цьому заробивши. У 1926 році також в Міннесоті з'явилися прилади, тости з яких вискакували. Для того часу це було просто ноу-хау. У 40-60-ті роки популярність таких тостерів стрімко росла по всьому світу. У Радянському Союзі тостер з'явився в 1956 році, правда, за традицією першого млинця хліб в ньому пригорає або був недожареним.

Сучасні тостери

Сучасні прилади дозволяють регулювати потужність, деякі запам'ятовують температуру приготування останнього тосту, щоб приготувати так само наступний. У них з'явилися навіть функції розморожування хліба і підігріву остиглого тосту, булочки, круассана або маффіна. Щоб позбутися від постійних крихт всередині тостера, зараз виготовляють прилади зі знімними піддонами. Ну і в якості приємних булочок деякі девайси випалюють малюнки на хлібі. З'їж такий тост зі смайликом або побажанням доброго ранку - і гарний настрій на весь день гарантовано!

Ми бажаємо вам гарного і смачного настрою! До нових зустрічей на Recept.ua!

Всі новини