Укр
Рус
Поділитися

Cливове літо

Новини
25 Квітня 2018 Cливове літо

Сливове літо: який сорт посадити у себе на ділянці?

Наближаються травневі свята, а значить, пора вибирати саджанці для вашої присадибної ділянки. Королевою літнього саду можна по праву вважати сливу. Різноманітність її сортів дозволяє вибрати для своєї ділянки саме той, який порадує ваші смакові рецептори. А висока врожайність, морозостійкість, а також відносна швидкоплідність роблять це садове дерево універсальним вибором для сезону весняної посадки.

Розбираємося в сортах сливи

Селекціонери останнім часом вивели стільки сортів сливи, що заплутатися може будь-який садівник-любитель. Якщо спрощено, то виділяють три основних види: домашню, колючу (терен) і китайську. Також підрозділ стосується і часу дозрівання плодів. За цим критерієм сливу ділять на ранню, середньостиглу і пізню.

Для посадки на дачі найкраще підійдуть різновиди домашньої сливи, яка в свою чергу ділиться на 4 підвиди: ренклоди, терносливи, угорки, мірабелі. Їх, як ви вже здогадалися, існує також величезна безліч - стільки, що перерахувати їх усі важко. Але ми зосередимося на сортах, перевірених не одним поколінням садівників. Завдяки чудовим смаковим якостям їх широко використовують для приготування варення, соків, компотів, пастили, чорносливу, як начинку для пирогів.

5 відмінних видів домашньої сливи

● Амерс - плоди цього підвиду угорок великі і досягають 60 г ваги. Форма овальна, колір шкірки - синьо-фіолетовий з помітним восковим нальотом, а колір м'якоті - жовто-оранжевий. Смак плодів сорту Амерс - вишукано-десертний, такі сливи можна і потрібно використовувати в кулінарних цілях.

● Ода - ранньостиглий сорт, активно плодоносити починає вже на четвертий рік. Плоди овальні, досить великі (до 45 г). Дозріває в умовах середньої смуги в середині серпня. Шкірочка зеленого кольору з фіолетово-бордовим нальотом, а м'якоть - жовтого. Цей сорт цінується за високу врожайність (10-річне дерево дає до 80 кг слив) і смачну солодко-кислу, соковиту м'якоть. Оду можна їсти як в не переробленому вигляді, так і готувати з неї варення, компоти і соки.

● Валор - це пізній морозостійкий скороплідний і високоврожайний сорт. Такий набір якостей, а також чудовий смак (кисло-солодкі ароматні й соковиті плоди) дали змогу тому, що даний сорт слив вважається промисловим. Також Валор підходить для заморожування в домашніх умовах.

● Стенлі - один з найпопулярніших сортів серед садівників завдяки своїй високій врожайності, стійкості до хвороб і кисло-солодкого смаку. Шкірочка темна з блакитним нальотом, м'якоть жовта. Ця слива дозріває на початку вересня, ідеально підходить не тільки для вживання в свіжому вигляді, але і для приготування варення, маринадів, компотів, соків з м'якоттю і заморозки.

● Ренклод Альтана - круглий сорт з досить великими, соковитими і солодкими плодами. Шкірочка рожева, злегка червонувата з нальотом, легко відділяється від м'якоті жовтого кольору. Дозріває в серпні-вересні в залежності від регіону.

Вдалої і легкої вам посадки, а також вражаючих врожаїв!

Всі новини