Укр
Рус
Поділитися

"Розумні" макарони

Новини
12 Липня 2017

"Розумні" макарони: вчені створили пасту, що міняє форму

Ми звикли, що макарони не можуть змінювати форму: в сухому стані вироби тверді, а при варінні стають м'якими. Однак такий стан справ вирішили змінити фізики з технологічного університету в Массачусетсі. Це стало можливим завдяки спеціальному програмування, яке сприяє зміні структури і форми пасти в воді.

Вироби зроблені з желатину і целюлози і являють собою їстівну плівку, надруковану на 3D-принтері. Звичайно, назвати їх повноцінною пастою поки не можна, але передбачається, що склад може змінюватися і доповнюватися.

Чому саме желатин?

Експерти вважають, що желатин відмінно підходить для зміни форми. Цьому сприяє його здатність збільшуватися в розмірі в воді. Шляхом експериментів вчені прийшли до висновку, що якщо створити два шари желатину з різною щільністю, він почне згортатися при попаданні в воду. Верхній шар плівки більш щільний, він поглинає більше вологи. А нижній шар повільно змінює форму під впливом верхнього шару.

Як працює технологія?

Поверх желатину за допомогою ЗD-принтера наноситься паста, що складається з целюлози. Ця речовина практично не вбирає воду, тому є бар'єром і контролює процес скручування желатину. Замість целюлози можна використовувати крохмаль, агар-агар та інші сполуки білкової природи.

При попаданні у воду «макарони майбутнього» приймають різні форми - спіралі, квіти, квадратні й круглі пластинки. На думку вчених, відкриття не тільки зробить кулінарну революцію, а й дозволить знизити вартість продукту. Це буде можливо завдяки плоскій формі 3D-плівки, яка займає набагато менше місця, ніж класичні макаронні вироби. Тим самим знизяться витрати на доставку і зберігання продукту.

На даний момент вже розроблені декілька форм популярної італійської пасти. Завдяки спільній роботі вчених і шеф-кухаря одного з ресторанів Бостона з'явилися цікаві варіанти макаронів в зеленому і чорному кольорі.

Фізики замислюються про створення стартапу, який дозволив би користувачам самим створювати бажану форму для пасти за допомогою онлайн-додатків. А необхідні для цього інгредієнти будуть відправлятися додому.

Ми бажаємо вам гарного і смачного настрою! До нових зустрічей на Recept.ua

Всі новини