Укр
Рус
Поділитися

Вчені знайшли спосіб дізнатися рецепт страви з фотографії

Новини
30 Листопада 2017 Вчені знайшли спосіб дізнатися рецепт страви з фотографії

Вчені знайшли спосіб дізнатися рецепт страви з фотографії

Чи бувало у вас таке, що на просторах інтернету ви зустріли фото неймовірно красивої страви і дуже захотіли її спробувати? Але не змогли знайти рецепт цієї смакоти! Раніше після невдалого пошуку ви б зовсім відмовилися від цієї затії. Але ж кулінарний прогрес не стоїть на місці.

Невгамовні вчені з Массачусетського технологічного інституту (МТІ) в США створили спеціальну систему Pic2Recipe. Її завдання - розпізнавати інгредієнти і генерувати рецепт приготування страви виключно по фотографії. Але прям як ворожіння по фото, - подумали ми, побачивши цю новину. Але все виявилося не так просто.

Що являє собою Pic2Recipe?

В основу програми, з якою існує поки тільки в веб-версії, покладена нейромережа Recipe1M. Група вчених МТІ завантажила в її пам'ять понад мільйон рецептів і продуктів з різних кулінарних сайтів. Система вивчила їх, а також освоїла всі можливі способи приготування їжі: варіння, тушкування, смаження, запікання. Потім винахідники видалили завантажену інформацію про рецепти, надавши можливість Pic2Recipe використовувати інтелектуальний підхід і свій попередній досвід в розпізнаванні зображень.

Як це працює?

Щоб випробувати систему в дії, потрібно всього лише завантажити в неї фото вподобаного вам страви. Pic2Recipe покаже вам список інгредієнтів і покроковий рецепт приготування. Особливо добре програмі вдається розпізнавати випічку: печиво, пироги, кекси. Так, в ході експерименту система правильно визначила 8 з 11 інгредієнтів цукрового печива. Гірше йде справа з супами, коктейлями, суші і іншими складними стравами. Вчені відзначають, що їх розробка поки недосконала і справляється приблизно з 65% роботи. Але з огляду на те, що деякі файли страви містять велику кількість спецій та інших інгредієнтів, які неможливо ідентифікувати по картинці, ці результати вражають.

Чому ще можна навчити?

Поки функцій у додатку небагато. Але вчені кажуть, що планують навчити його ще багатьом цікавим речам:

● розраховувати енергетичну цінність їжі по зображенню;

● вивчати і стежити за харчовими звичками;

● давати поради з правильного харчування;

● складати меню на день з урахуванням продуктів, наявних в холодильнику, і особливостей здоров'я користувача.

Коли будуть реалізовані ці фантастичні функції, а також коли вийде мобільний додаток, поки невідомо.

Всі новини