Вже ні для кого не секрет, що розмір тарілки впливає на кількість з'їденого, і за останній час він збільшився. Вчені вважають, що це стало однією з причин того, що в світі стає все більше людей з ожирінням.
Це наштовхнуло дослідницю з Кембриджського університету Терезу Марто і її колег на думку, що зростання споживання вина і, як наслідок, алкоголізму, також може бути пов'язаний з розміром келихів для цього напою.
Британські дослідники порівняли 411 винних келихів, самий "старий" з яких датований 1700 роком, а самий "молодий" - 2017-го. Зразки з минулого вчені запозичили в музеях і антикварних крамницях.
Результати цього експериментального дослідження здивували не тільки британських вчених, а й широку громадськість по всьому світу. Обсяг винних келихів за останні 300 років помітно зріс: від 66 мл до 449 мл, тобто майже в 7 разів! Причому 32 мл припали на останні 17 років - тобто тепер обсяг келиха для вина зростає приблизно на 2 міліметри в рік! Чи не правда, дивно?
Що це: підступна змова маркетологів, які бажають побільше заробити на любителях випити або ж реакція виробників на зростаючий попит споживачів? Точної відповіді на це питання дослідники з Кембриджа поки дати не можуть. Але швидше за все, мають місце обидві причини. Адже, згідно з іншим недавнім дослідженням, в високі келихи люди наливають більше вина, ніж хотілося, недооцінюючи їх обсяг.
Ми бажаємо вам гарного і смачного настрою! До нових зустрічей на Recept.ua!
Всі новини