Укр
Рус
Поділитися

Британські вчені дістались до винних келихів

Новини
14 Марта 2018 Британські вчені дістались до винних келихів

Британські вчені дістались до винних келихів

Вже ні для кого не секрет, що розмір тарілки впливає на кількість з'їденого, і за останній час він збільшився. Вчені вважають, що це стало однією з причин того, що в світі стає все більше людей з ожирінням.

Це наштовхнуло дослідницю з Кембриджського університету Терезу Марто і її колег на думку, що зростання споживання вина і, як наслідок, алкоголізму, також може бути пов'язаний з розміром келихів для цього напою.

Британські дослідники порівняли 411 винних келихів, самий "старий" з яких датований 1700 роком, а самий "молодий" - 2017-го. Зразки з минулого вчені запозичили в музеях і антикварних крамницях.

Результати цього експериментального дослідження здивували не тільки британських вчених, а й широку громадськість по всьому світу. Обсяг винних келихів за останні 300 років помітно зріс: від 66 мл до 449 мл, тобто майже в 7 разів! Причому 32 мл припали на останні 17 років - тобто тепер обсяг келиха для вина зростає приблизно на 2 міліметри в рік! Чи не правда, дивно?

Що це: підступна змова маркетологів, які бажають побільше заробити на любителях випити або ж реакція виробників на зростаючий попит споживачів? Точної відповіді на це питання дослідники з Кембриджа поки дати не можуть. Але швидше за все, мають місце обидві причини. Адже, згідно з іншим недавнім дослідженням, в високі келихи люди наливають більше вина, ніж хотілося, недооцінюючи їх обсяг.

Ми бажаємо вам гарного і смачного настрою! До нових зустрічей на Recept.ua!

Всі новини